RUOTSIN ”TALVIKUNINGAS” SEINÄJOKI RACEEN

Tänä vuonna 5-kymppisiään viettävä Seinäjoki Race lähettää ensimmäisen kutsunsa Ruotsiin. Talven ehdoton ykkösnimi, kultadivisioonia järjestään näytöstyyliin hallinnut Stens Rubin saapuu Pääsiäisenä lakeuksille!

Tämä 5-vuotias ruuna on näyttänyt kykynsä jo nuorempanakin. Hevonen voitti 3-vuotiaana Breeder´s Crownin finaalin ja 4-vuotiskauden tähtihetki oli SprinterMästarenin kakkosija 10,3a -ennätyksellään.

”Nuori, menestyksekäs Stens Rubin sopii täydellisesti kilpailumme profiiliin. Kun Untersteinerin tallilla on hyviä kokemuksia Seinäjoen käynneistä, niin ajatuksemme kohtasivat saman tien. On hienoa aloittaa kutsurumba juuri tämän valjakon kanssa”, taustoittaa Seinäjoen toiminnanjohtaja Jyri Saranpää. 

0
Feed